logo firmy

Główna treść strony

Cyfrowy odbiorca kreuje nowe zawody. Grupa Eurozet zatrudnia coraz więcej specjalistów online.

Źródło: Picjumbo.com

Wiele zawodów, które jeszcze przed dekadą wydawały się totalną abstrakcją dzisiaj wiedzie prym pod kątem atrakcyjności wynagrodzenia i przede wszystkim perspektyw na przyszłość. Nowe profesje, wymagające nieznanych dotychczas umiejętności kreuje nieustanny rozwój nowych technologii. W takim tempie ciężko ustalić nawet jacy specjaliści będą potrzebni na rynku pracy za 10 czy 20 lat.

Społeczeństwo w sieci

Cyfrowe społeczeństwo zamiast tradycyjnej telewizji czy radia, coraz chętniej wybiera ofertę online, zastępuje zakupy w sklepie tymi internetowymi i woli oglądać filmy, czytać wiadomości, a w międzyczasie uruchomić swoją ulubioną stację muzyczną w Internecie – wokół tego po prostu musiało powstać wiele nowych stanowisk. Potwierdzają to badania „Internauci w cyberprzestrzeni” , według których Europejczycy są bardzo interaktywni, często przeglądają strony internetowe, wysyłają maile, korzystają z portali społecznościowych i komunikator. 1

Cyfrowa rewolucja

Do dynamicznie rozwijającego się rynku pracy stale dopasowuje się Grupa Eurozet, dając szanse rozwoju nie tylko dziennikarzom czy radiowcom, ale również specjalistom online, na których jest obecnie bardzo duże zapotrzebowanie. Z raportu „Cyfrowi Polacy – konsumenci w czasach e-rewolucji” wynika, że ponad 20 milionów Polaków w wieku 15-64 lat ma dostęp do Internetu i są podłączeni do sieci średnio przez 6 godzin dziennie.2  Zmiany nabierają coraz większego tempa więc możemy spodziewać się, że w ciągu kilku najbliższych lat odsetek takich osób wzrośnie diametralnie. Cyfrowa rewolucja dotknęła media tradycyjne, które angażując swoje siły w działania online pokazują przy tym innowacyjność oraz konkurencyjność. Zmieniający się obraz współczesnych mediów to połączenie konwencjonalnej formy z obszarem digitalowym.

Nowe zawody

Software Engineer, Copywriter online, Community Manager, Social Media Specialist, Specjalista ds. SEO, New Business Manager, Administrator Sieci IT, a nawet Social Media Ninja  –  jeszcze do niedawna nikt nie słyszał o takich zawodach, a dziś oferty pracy na takie stanowiska są codziennością. Dzięki wielu internetowym projektom, które często znajdują się w czołówce w swojej kategorii, jak chociażby portale radiozet.pl czy antyradio.pl, grupa Eurozet zatrudnia obecnie kilkudziesięciu pracowników działów online. Wśród nich możemy wymienić między innymi administratorów IT, koordynatorów IT Helpdesk, managerów IT, redaktorów online, redaktorów wideo online, specjalistów ds. sprzedaży online, doradców ds. reklamy internetowej i wielu, wielu innych – mówi Małgorzata Kozieł, Rzecznik Prasowy Eurozet. 

Aktualne oferty pracy, z możliwością aplikacji na wybrane stanowisko, pojawiają się na stronie: http://www.eurozet.pl/Grupa-kapitalowa/Kariera. Grupa Eurozet oferuje swoim pracownikom szerokiemożliwości rozwoju osobistego i zawodowego, umożliwiając pracę w dynamicznie zmieniającym się środowisku.

Wysokie zarobki

Warto wiedzieć, że zyskujące na popularności internetowe profesje niosą ze sobą nie tylko atrakcyjne warunki pracy, ale przede wszystkim zarobki, które zdecydowanie przewyższają średnią krajową. Według danych Work Service osoba zarządzająca komunikacją firmy w mediach społecznościowych może liczyć na średnie zarobki rzędu ponad 7 000 zł brutto, a programista nawet na 11 000 zł brutto. 3  Obecnie najtrudniej właśnie o doświadczonych specjalistów ds. social media. To dość młody zawód i nie ma na rynku zbyt wielu doświadczonych osób. Te, które działają w branży i cieszą dobrą opinią, są dla pracodawcy wręcz na wagę złota.

Francuski koncern medialny Lagardere, którego częścią jest Grupa Eurozet, to globalny lider pod względem sprzedaży contentu w Internecie. Ponadto, Radio ZET, ZET Chilli, Antyradio, wszystkie inne kanały i strony Grupy, zanotowały w roku 2016 drugą pozycję na rynku, wśród wszystkich grup radiowych w Polsce.

 

1Internauci w cyberprzestrzeni”, http://www.europ-assistance.pl/sites/default/files/plebizplugandselleuropassistancecom/download-doc/pdf/internauciwcyberprzestrzeniraportzbadania.pdf

2Cyfrowi Polacy – konsumenci w czasach e-rewolucji”, http://branden.biz/wp-content/uploads/2017/05/Raport-Cyfrowi-Polacy.pdf

3http://www.workservice.com/pl/Centrum-prasowe/Informacje-prasowe/Ekspert-HR-komentuje/Nowe-zawody-kusza-wysokimi-wynagrodzeniamipress release