logo firmy

Główna treść strony

Warto wiedzieć

Tytuł

6 sposobów, aby praca w nocy była efektywna

Nocna zmiana, druga praca, ważny projekt - przyczyn, dla których pracujemy w nocy, jest wiele. Jest kilka sposobów, aby ta praca była bardziej efektywna.

„Tłumacz" wykorzystujący technologię AI zwiększy produktywność pracowników w zespołach międzynarodowych.

To pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie, które pozwala użytkownikom na komunikowanie się z systemami biznesowymi przy pomocy języka naturalnego.

Solopreneur - niezależny specjalista, często z branży IT

Przeprowadzone przez Adecco badanie Global Talent Competitivness Index wskazuje, że już 30 proc. pracowników w Europie i USA to wolni strzelcy, bez stałego zatrudnienia.

5 typów pracowników, których warto zatrudniać i 5, których lepiej unikać

„By stworzyć efektywny i kreatywny zespół - potrzeba pracowników, którzy mają motywację do pracy i pewne cechy charakteru sprzyjające pracy w zespole. By je odkryć - warto w pewnym momencie rekrutacji odłożyć na bok CV i skupić się na rozmowie z kandydatem" - radzi Aleksandra Pocheć, ekspertka międzynarodowego serwisu pracy MonsterPolska.pl.

Jak pracować efektywniej w ciągu 8-godzinnego dnia pracy?

„8 godzin pracy, 8 godzin odpoczynku, 8 godzin snu". Tym hasłem w 1817 roku znany nam obecnie tryb pracy wprowadził Robert Owen. To rozwiązanie tak spodobało się przedsiębiorcom, że stopniowo zaczęli wprowadzać je w swoich zakładach.

A ty komu nie ufasz? Jesteśmy jednym z najbardziej nieufnych narodów na świecie

W ciągu ostatniego roku wzrósł poziom zaufania Polaków wobec rządu (+5 p.p.), mediów (+3 p.p.), biznesu (+3 p.p.) oraz organizacji pozarządowych (+6p.p.). Mimo to Polska pozostaje jednym z najbardziej nieufnych narodów na świecie - pokazała tegoroczna edycja globalnego raportu Edelman Trust Barometer.

Czy w pełni korzystamy z grupowych ubezpieczeń zdrowotnych?

Jak pokazują najnowsze dane Polskiej Izby Ubezpieczeń, liczba ubezpieczonych w ramach polis zdrowotnych wzrosła o 23% rok do roku. Nadal jednak korzystamy z nich głównie, gdy mamy problemy ze zdrowiem, zaniedbując profilaktykę.

Czy mógłbyś pracować zdalnie? Sprawdź, czy home office jest dla ciebie!

„Home office to nie tylko wymarzona formuła pracy, jak oceniają ją młodzi z pokolenia Z. To także wyzwanie i umiejętność pokonywania barier" - mówi Aleksandra Pocheć z serwisu pracy MonsterPolska.pl.

Nieodpowiedni strój na rozmowie rekrutacyjnej budzi wątpliwości rekruterów

W czasie minuty potrafimy wyartykułować nawet do 175 słów, jednak podczas rozmowy rekrutacyjnej poza dobrym cv, doświadczeniem, to niewerbalne czynniki, takie jak: mowa ciała oraz ubiór, najmocniej przyciągają uwagę rozmówcy.

Atrakcyjny pracodawca. Jaki jest według obcokrajowców pracujących w Polsce?

Według pracowników z Norwegii atrakcyjny pracodawca oferuje wysokie wynagrodzenie. Dla Niemców liczy się standard pracy. Z kolei Włosi cenią nieformalne podejście i szansę na rozwój kariery, a Czesi firmy mające solidną markę.

Na te choroby zawodowe cierpią Polacy

Najczęściej diagnozowanymi chorobami zawodowymi w Polsce są pylice płuc, choroby zakaźne lub pasożytnicze oraz przewlekłe choroby narządów głosu

Rozmowa kwalifikacyjna – pytania, które powinny i nie powinny paść

Rozmowa kwalifikacyjna bywa kluczowa w procesie rekrutacji. Dlatego warto wcześniej przygotować się do takiego spotkania i opracować odpowiednie pytania, które przedstawią Cię w dobrym świetle.

TOP 6 umiejętności, które ułatwią awans w 2018 roku

Programowanie, kompetencje cyfrowe, języki obce, prawo jazdy i samoorganizacja - to umiejętności, które można nabyć w ciągu zaledwie kilku miesięcy, a zdecydowanie podniosą kompetencje zawodowe. Zacznij uczyć się już dziś, a w 2018 roku możesz liczyć na awans w pracy.

Przed rozmową rekrutacyjną powtórz matematykę. To zwiększy szansę na sukces

Często możemy spotkać się z zadaniami matematycznymi do rozwiązania, może to być coś prostego, ale też i bardziej skomplikowane zagadnienia, które sprawdzą naszą umiejętność logicznego myślenia. Niestety nie każdy jest w stanie się z tym uporać.

Kandydat – trudny przeciwnik. Jak sobie radzić z trudnymi kandydatami, na różnych etapach rekrutacji.

Nie ma jednej definicji trudnego kandydata, jest jednak kilka typów, które na to miano zasługują. Największym wyzwaniem jest ten, którego szefostwo, mimo wysokich kosztów zatrudnienia i niełatwego charakteru, chce pozyskać.

Prosić szefa o podwyżkę czy może o… benefit?

22 września przypada Światowy Dzień Ćwiczenia Przed Lustrem Prośby o Podwyżkę Płacy. Można więc przypuszczać, że w najbliższych dniach wielu pracowników spróbuje porozmawiać ze swoimi przełożonymi.

Rekrutacja. Jak znaleźć idealnych pracowników do kontaktu z klientem?

Jak powinna wyglądać rekrutacja specjalistów od komunikacji zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz?

Jak digitalizacja pomoże Ci w rekrutacji Millenialsów?

Digitalizacja jest obecnie jednym z częściej używanych słów. Na pewno wielokrotnie słyszałeś to pojęcie w pracy: „Musimy postawić na digitalizację" lub „Zaplanujmy strategię digitalową". Czy słysząc te hasła, masz pewność, że wiesz co dana osoba ma na myśli?

Siła przyciągania!

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji konkursu „Siła przyciągania", który powstał z inicjatywy „Pulsu Biznesu", Grupy Work Service, PwC i Orange Polska.

ASERTYWNOŚĆ 3.0, czyli budowanie zdrowych relacji, osiąganie celów i ochrona granic

Asertywność najczęściej kojarzona bywa z odmawianiem, umiejętnością obrony swoich racji czy też „nieranieniem" innych ludzi.

Jak zachować efekt wakacji na dłużej?

Chociaż trudno w to uwierzyć, jednym z czynników, który potrafi wywołać u nas napięcie i stres jest... urlop.

Jakie ogłoszenie, takie zgłoszenie

Ogłoszenie o pracę to pierwszy element procesu rekrutacji. Ma przyciągnąć uwagę i zachęcić potencjalnych kandydatów.

Sposoby na pozyskanie najlepszych kandydatów IT

Dynamiczny rozwój nowoczesnych technologii w Polsce i na świecie sprawia, że zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów IT stale rośnie...

5 sposobów na pozbycie się złej sławy millenialsa w CV

Millenialsi nie mają dobrej prasy. Mówi się, że są roszczeniowi, aroganccy i przekonani o swojej wartości. Jak przekonać rekrutera, że to tylko stereotypy?

O jakim szefie marzą Polacy?

Jaki powinien być wymarzony pracodawca? Okazuje się, że oprócz profesjonalisty marzy nam się po prostu... fajny człowiek.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... >>