logo firmy

Główna treść strony

Warto wiedzieć

Tytuł

Nowe technologie - partner w zarządzaniu procesami handlowymi

Nowoczesny handel nie mógłby istnieć bez nowych technologii. Dzięki innowacyjnym systemom IT, dyrektor działu handlowego (Chief Sales Officer) może zwiększyć efektywność swoich pracowników, skracając przy tym czas realizacji planów sprzedażowych.

Wideo z rekruterem zachęcające do aplikowania. Nowość na rynku HR

Nowoczesne organizacje odkryły, że nośne wideo z hasłem „dołącz do nas" są nie tylko ważnym elementem rekrutacyjnym, ale i wizerunkowym.

Okiem rekrutera: aktywny kandydat vs bierny kandydat

Rekruterzy co roku kontaktują się z tysiącami kandydatów, poszukując tych najodpowiedniejszych na dane stanowisko. Spotykają ludzi o różnych osobowościach, oczekiwaniach i pomysłach na swoją ścieżkę kariery.

19 pytań do rekrutera, czyli o co zapytać podczas rozmowy kwalifikacyjnej, aby nie żałować zmiany pracy

Jest takie powiedzenie "nie narzekaj na szefa swego, możesz mieć gorszego". Zapewne, zna je wiele osób, które pospiesznie zmieniły pracę.

Rekrutacja do małej firmy. Jak zatrudnić właściwą osobę bez pomocy specjalistów HR

Dobrze sformułowana oferta pracy, promocja w social media i w serwisie poświęconych pracy oraz poczta pantoflowa - to elementy, które pomogą bez wsparcia specjalistów HR zatrudnić osobę do małej firmy.

Młodzi rodzice chcą wspierać finansowo start swoich dzieci w dorosłość. Jeszcze bardziej niż pokolenie 40+

Rodzice chcą wspierać finansowo start swoich pociech w dorosłe życie – taki wniosek płynie z badania IQS przeprowadzonego na zlecenie Avivy.

Pierwsze kroki w karierze, czyli o czym trzeba pamiętać

Wraz z rozwojem kariery zawodowej i zbieraniem nowych, wartościowych doświadczeń, każdy profesjonalista patrzy na swoje początki z rozrzewnieniem, zawstydzeniem ale także życiową mądrością.

Co dalej, panie informatyku - czyli co decyduje o rozwoju kariery w IT?

Co zatem powinna zrobić i na co może liczyć osoba, która chciałaby rozwijać się w którejś z tych profesji?

Ranking najgorszych czcionek do CV

Jak zepsuć nawet najlepsze CV? Użyć przestarzałej, niewyraźnej lub dziecinnej czcionki.

5 faktów o coachingu, które warto znać

Coaching - słowo, które w ostatnim czasie robi furorę. Na rynku jest dostępnych coraz więcej usług coachingowych. Czy są on skuteczne? Poznajcie 5 faktów o coachingu, które pomogą podjąć decyzję, czy warto z niego korzystać!

Pracownicy – więźniowie. Ta grupa stanowi już 8% wszystkich pracowników.

Pracownicy – więźniowie to szczególna grupa, wyróżniona spośród wszystkich pracowników niezaangażowanych w najnowszym raporcie Aon Hewitt Actively Disengaged & Staying. Dealing with prisoners in the workplace. Jak wynika z szacunków stanowią oni 8% pracowników.

Rozmowa kwalifikacyjna. Rekruter, musi być do niej lepiej przygotowany niż kandydat

Po tygodniach poszukiwań, przeczytaniu setek CV, przyszedł czas na spotkania face to face z kandydatami. Jeden z nich wydaje się idealny...

„Szukam pracy..." - 7 zasad, promocji w Internecie dla każdego

Czy wiesz, że możesz mieć doskonałe kwalifikacje, a i tak nie zostaniesz zauważony przez potencjalnych pracodawców? Aby to zmienić, używaj odpowiednich słów-kluczy, które sprawią, że zauważą cię wyszukiwark

Włącz zespół w proces rekrutacji a złowisz talenty

Nawet świetnie funkcjonujący dział HR potrzebuje zastrzyku nowej energii i pomysłów. Szczególnie jeśli firma chce złowić prawdziwe perełki albo szybko zatrudnić nowe osoby.

A gdyby tak rzucić wszystko i zostać programistą? Ale jak?!

A gdyby tak zmierzyć się z nauką kodowania i spróbować swoich sił w branży IT. Od czego zacząć?

Wynagrodzenie nieadekwatne do kompetencji? Możesz to zmienić

„A ile chciałby pan (chciałaby pani) zarabiać?” – to sakramentalne pytanie pojawia się podczas niemal każdej rozmowy kwalifikacyjnej. Jak zatem prowadzić z pracodawcą rozmowy o wynagrodzeniu, aby wychodzić z nich usatysfakcjonowanym finansowo?

Pochwała na wagę złota - w jaki sposób powiedzieć pracownikowi, że Ci zależy

Jak prawidłowo motywować swoich pracowników? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje niejeden przedsiębiorca, któremu zależy na efektywnej pracy całego zespołu.

Epidemia wśród pracowników korporacji: wypalenie zawodowe

Ciągła praca w biegu, pod wpływem czasu i stresu nie sprzyja efektywności, a przynosi wręcz odwrotny skutek. Pokazują to wyniki opublikowanego ostatnio badania Kronos Inc. (firmy tworzącej oprogramowanie do zarządzania pracownikami) oraz Future Workplace.

Czy Polacy całują się w pracy? - wyniki ankiety MonsterPolska.pl

Jeśli pośród bieli, niedającej za wygraną w tym roku zimy, zaczynasz zauważać coraz większe ilości czerwieni i różu - nabierasz podejrzeń.

„To już zamknięty rozdział". Jak mówić o byłym, obecnym i potencjalnym pracodawcy?

Lubimy narzekać. Czasem mamy również ochotę ponarzekać na szefa i firmę. Trzeba jednak wiedzieć z kim i o czym rozmawiać.

30 rzeczy, które pozwolą poznać złego kandydata

Nie tylko to, co mówi, ale też jak mówi i jak się zachowuje rozmówca, powinno zwrócić naszą uwagę. Często już podczas pierwszego kontaktu można dostrzec oznaki, które zwiastują złego kandydata do pracy.

Stres jednym z najczęstszych powodów absencji w pracy

Stres związany z pracą dotyka niemal każdego z nas i jest powszechnym problemem, ale także jednym z głównych powodów absencji pracowników.

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców powołuje Forum Rynku Pracy ZPP

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP) zainaugurował program Forum Rynku Pracy ZPP, który stanowi platformę dialogu o wyzwaniach rynku pracy w Polsce.

Człowiek renesansu to dzisiaj najgorszy typ specjalisty?

Kiedyś odpowiednikiem dzisiejszego „człowieka sukcesu" był człowiek renesansu - osoba wszechstronnie uzdolniona i wykształcona. Od takich osób wymagało się nie tylko wiedzy eksperckiej z zakresu wielu dziedzin, ale także znajomości co najmniej kilku języków.

Specjalizacje i kompetencje, które mają znaczenie

Rok 2017 będzie czasem wzmożonej rekrutacji na polskim rynku. Powstają nowe miejsca pracy, co w obliczu silnej pozycji kandydata zmusza firmy do walki o specjalistów.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... >>