logo firmy

Główna treść strony

Warto wiedzieć

Tytuł

Ranking najgorszych czcionek do CV

Jak zepsuć nawet najlepsze CV? Użyć przestarzałej, niewyraźnej lub dziecinnej czcionki.

5 faktów o coachingu, które warto znać

Coaching - słowo, które w ostatnim czasie robi furorę. Na rynku jest dostępnych coraz więcej usług coachingowych. Czy są on skuteczne? Poznajcie 5 faktów o coachingu, które pomogą podjąć decyzję, czy warto z niego korzystać!

Pracownicy – więźniowie. Ta grupa stanowi już 8% wszystkich pracowników.

Pracownicy – więźniowie to szczególna grupa, wyróżniona spośród wszystkich pracowników niezaangażowanych w najnowszym raporcie Aon Hewitt Actively Disengaged & Staying. Dealing with prisoners in the workplace. Jak wynika z szacunków stanowią oni 8% pracowników.

Rozmowa kwalifikacyjna. Rekruter, musi być do niej lepiej przygotowany niż kandydat

Po tygodniach poszukiwań, przeczytaniu setek CV, przyszedł czas na spotkania face to face z kandydatami. Jeden z nich wydaje się idealny...

„Szukam pracy..." - 7 zasad, promocji w Internecie dla każdego

Czy wiesz, że możesz mieć doskonałe kwalifikacje, a i tak nie zostaniesz zauważony przez potencjalnych pracodawców? Aby to zmienić, używaj odpowiednich słów-kluczy, które sprawią, że zauważą cię wyszukiwark

Włącz zespół w proces rekrutacji a złowisz talenty

Nawet świetnie funkcjonujący dział HR potrzebuje zastrzyku nowej energii i pomysłów. Szczególnie jeśli firma chce złowić prawdziwe perełki albo szybko zatrudnić nowe osoby.

A gdyby tak rzucić wszystko i zostać programistą? Ale jak?!

A gdyby tak zmierzyć się z nauką kodowania i spróbować swoich sił w branży IT. Od czego zacząć?

Wynagrodzenie nieadekwatne do kompetencji? Możesz to zmienić

„A ile chciałby pan (chciałaby pani) zarabiać?” – to sakramentalne pytanie pojawia się podczas niemal każdej rozmowy kwalifikacyjnej. Jak zatem prowadzić z pracodawcą rozmowy o wynagrodzeniu, aby wychodzić z nich usatysfakcjonowanym finansowo?

Pochwała na wagę złota - w jaki sposób powiedzieć pracownikowi, że Ci zależy

Jak prawidłowo motywować swoich pracowników? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje niejeden przedsiębiorca, któremu zależy na efektywnej pracy całego zespołu.

Epidemia wśród pracowników korporacji: wypalenie zawodowe

Ciągła praca w biegu, pod wpływem czasu i stresu nie sprzyja efektywności, a przynosi wręcz odwrotny skutek. Pokazują to wyniki opublikowanego ostatnio badania Kronos Inc. (firmy tworzącej oprogramowanie do zarządzania pracownikami) oraz Future Workplace.

Czy Polacy całują się w pracy? - wyniki ankiety MonsterPolska.pl

Jeśli pośród bieli, niedającej za wygraną w tym roku zimy, zaczynasz zauważać coraz większe ilości czerwieni i różu - nabierasz podejrzeń.

„To już zamknięty rozdział". Jak mówić o byłym, obecnym i potencjalnym pracodawcy?

Lubimy narzekać. Czasem mamy również ochotę ponarzekać na szefa i firmę. Trzeba jednak wiedzieć z kim i o czym rozmawiać.

30 rzeczy, które pozwolą poznać złego kandydata

Nie tylko to, co mówi, ale też jak mówi i jak się zachowuje rozmówca, powinno zwrócić naszą uwagę. Często już podczas pierwszego kontaktu można dostrzec oznaki, które zwiastują złego kandydata do pracy.

Stres jednym z najczęstszych powodów absencji w pracy

Stres związany z pracą dotyka niemal każdego z nas i jest powszechnym problemem, ale także jednym z głównych powodów absencji pracowników.

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców powołuje Forum Rynku Pracy ZPP

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP) zainaugurował program Forum Rynku Pracy ZPP, który stanowi platformę dialogu o wyzwaniach rynku pracy w Polsce.

Człowiek renesansu to dzisiaj najgorszy typ specjalisty?

Kiedyś odpowiednikiem dzisiejszego „człowieka sukcesu" był człowiek renesansu - osoba wszechstronnie uzdolniona i wykształcona. Od takich osób wymagało się nie tylko wiedzy eksperckiej z zakresu wielu dziedzin, ale także znajomości co najmniej kilku języków.

Specjalizacje i kompetencje, które mają znaczenie

Rok 2017 będzie czasem wzmożonej rekrutacji na polskim rynku. Powstają nowe miejsca pracy, co w obliczu silnej pozycji kandydata zmusza firmy do walki o specjalistów.

9 porad, jak skutecznie motywować zespół

Stworzenie zespołu pracującego z zapałem i na najwyższych obrotach jest zadaniem trudnym i pracochłonnym. To rolą szefa jest wydobycie ze swoich ludzi, tego, co w nich najlepsze.

Wolontariat może być początkiem kariery zawodowej

Aż 31 proc. pracowników polskich organizacji NGO swoją działalność w fundacji czy stowarzyszeniu zaczynało od stanowiska wolontariusza, a dla 15 proc. z nich była to pierwsza w życiu praca...

Poradnik szefa: tych zdań lepiej nie używać

Słowa mają moc. Szczególnie kiedy wypowiada je przełożony. Źle dobrane, mogą na dobre zdemotywować pracownika. Oto pięć zdań, które lepiej wyrzucić ze swojego słownika.

Osoby ze schizofrenią chcą i mogą być aktywne zawodowo

Odpowiednie przygotowanie oraz otwartość pracodawców dają szansę na powrót na rynek pracy. Przecież osoby ze schizofrenią są równie wartościowymi pracownikami.

Co trzeci pracownik oczekuje premii świątecznej

Dokładnie 74 proc. uczestników badania, przeprowadzonego przez serwis rekrutacyjny MonsterPolska.pl, wskazało, że w okresie świątecznym spodziewa się dodatkowych bonusów od pracodawcy, w tym jedna trzecia pracowników oczekuje premii świątecznej.

Wszyscy chcą zmian - nikt nie chce się zmienić

Pracownicy bardzo często dostrzegają potrzebę wprowadzenia zmian w firmie. Nie oznacza to jednak, że reagują entuzjastyczne, gdy szefowie zapowiadają, iż zmiany (nawet te pożądane) faktycznie zostaną wprowadzone.

Firmy sprawdzają poziom wiedzy i szkolą pracowników, ale często nie weryfikują efektów działań szkoleniowych

Dla 57% firm podstawowym sposobem na sprawdzenie poziomu wiedzy i umiejętności pracowników jest okresowa ocena wyników osiąganych na stanowiskach pracy.

Perły IT, czyli jak rekrutować specjalistów?

Liczba absolwentów kierunków STEM, wzrosła w ciągu ostatniej dekady o blisko 100 tys. Mimo tego, na rynku wciąż brakuje specjalistów z obszaru zaawansowanych technologii.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... >>