logo firmy

Główna treść strony

Dobre Praktyki HR

Jak prawidłowo przeprowadzić exit interview?

Pracodawcy coraz bardziej świadomie prowadzą politykę personalną w swoich firmach. Mimo to nie udaje się im uniknąć problemu rotacji pracowników. Niezależnie od warunków, w jakich dochodzi do rozstania pracownika z firmą, warto aby pracodawca przepro

Jak długoterminowo utrzymać zaangażowanie pracowników?

W ciągu ostatnich kilku lat polski rynek pracy przeszedł znaczną transformację. Jeszcze do niedawna karty w grze niemal samodzielnie rozdawali pracodawcy, jednak w większości branż nastał okres rynku pracy dyktowanego potrzebami pracownika.

Trzy cele zespołu ds. Problem Solving

Firmy powołują interdyscyplinarne zespoły ds. Problem Solving, czyli rozwiązywania problemów aby rozwiązywać bieżące problemy; zapobiegać potencjalnym problemom i podejmować nowe wyzwania. Przyjrzyjmy się bliżej tym zadaniom.

Rola benchmarkingu w zarządzaniu personelem

Czy można przeprowadzić badanie opinii pracowników samodzielnie? Można. Czy efektywność personalną firmy można ocenić spoglądając jedynie do wnętrza organizacji? Można. Czy uzyskane w ten sposób wyniki dadzą nam pełny i rzetelny obraz firmy? Niestety

Chatowanie z prezesem? Czemu nie

Komunikacja korporacyjna nie musi być nudna. Firmy idą z duchem czasu i zapewniają nowoczesne narzędzia pracy oraz formy komunikowania się. Długie, nudne maile zastępują chaty i emotikony, a korytarzowe pogawędki – aktywne grupy na firmowych portalac

Przywództwo poprzez służenie – na czym polega i czy może się przydać w twojej firmie?

Choć służebne przywództwo dla niektórych brzmi jak oksymoron, menedżerowie coraz częściej dostrzegają zalety zarządzania w myśl tej idei. Co w praktyce oznacza ona dla pracodawców oraz pracowników i jak przekłada się na funkcjonowanie całej firmy?

Coaching kompetencji - sztuka prowadzenia dialogu

W ostatnich latach istotną rolę w zarządzaniu personelem w organizacji pełni coaching kompetencji - czyli doskonalenie wybranych umiejętności potrzebnych na danym stanowisku pracy.

Elastyczna praca wspiera cele biznesowe przedsiębiorstwa

Według danych Future Workplace, najbardziej cenionym przez pracowników benefitem jest dziś elastyczność, która wyprzedza m.in. bonusy związane z opieką medyczną.

Ocena roczna pracownika. Czy to ma sens?

Roczna ocena pracownicza – zmierzył się z nią każdy pracownik i menedżer. Takie spotkanie to doskonała okazja do konstruktywnego podsumowania dotychczasowych działań, wyciagnięcia wniosków i wyznaczenia ścieżki rozwoju na przyszłość.

Assessment Centre w procesie rekrutacji

Wysoki koszt, czasochłonność, konieczność skorzystania z pomocy zewnętrznej firmy doradczej – to niektóre z argumentów, które zniechęcają firmy do wykorzystania Assessment Centre w procesie rekrutacji. Czy rzeczywiście są słuszne? Ekspert LeasingTeam

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... >>
Firmy które wspierają HR
Kategorie firm/produktów

North West Business Group

North West Business is specialized in business to business services and solutions. Organizing professional strategic conventions, to keep senior executives and decision makers worldwide and in various industries, up to date on the recent case studies, strategies and new techniques conducted by the most successful corporations.

GazetaPraca.pl

GazetaPraca.pl to internetowa platforma kariery łącząca tysiące pracodawców, pracowników i kandydatów poszukujących pracy. Z serwisu korzysta miesięcznie ponad 1,8 miliona użytkowników, którzy mają dostęp do ponad 10 tys. aktualnych ogłoszeń rekrutacyjnych.

ACT Advanced Corporate Training

ACT to grupa osób, których wspólnym celem jest wparcie ludzi związanych z biznesem w ich rozwoju i w realizacji indywidualnych celów. Doświadczony i profesjonalny zespół ekspertów poprzez praktyczne warsztaty przekazuje uczestnikom przydatną wiedzę oraz buduje ich doświadczenie, które procentuje możliwością i ochotą do efektywnego działania.

Instytutu Analiz im. Karola Gaussa sp. z o.o.

IAKG jest firmą konsultingową pracującą w formule EBP (evidence-based-pratice). Formuła EBP oznacza, iż nasi Klienci otrzymują rozwiązania poparte odpowiednimi badaniami i analizami, co przekłada się na mierzalne wyniki finansowe.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Aby dodać profil swojej firmy / produktu, skontaktuj się z nami: hrnews@hrnews.pl