Top News

Więcej

OSOBOWOŚĆ HR

Wiecej

Z Kraju

Więcej

Millenialsi wolą wydawać pieniądze na dobra konsumpcyjne, niż inwestować

Wyobraź sobie, że w twoich rękach ląduje niespodziewanie 20 tys. zł. Zastanów się, co byś z nimi zrobił. Zachowałbyś lwią część na czarną godzinę, zainwestował czy raczej wydał na konsumpcję.

Ze świata

Więcej

Rekruterzy nie lubią oryginalnych kandydatów?

Coroczne badanie CareerBuilder pokazuje, jakie osoby szukające pracy wciąż popełniają te same błędy. Wielu z nich jest gotowa posunąć się do kłamstwa lub narazić się na śmieszność, by tylko zwrócić uwagę rekrutera.

  • Szef jest okropny? Pewnie ma problemy w domu Problemy w pracy bardzo często przeradzają w pozazawodowe frustracje i mają duży wpływ na relacje z bliskimi. Naukowcy z Texas A&M University przekonują, że transfer negatywnych emocji odbywa się też w drugą stronę. Przynajmniej w przypadku szefów.

  • Dlaczego nowi pracownicy odchodzą? Z badania przeprowadzonego przez firmę BambooHR wśród ponad tysiąca amerykańskich pracowników wynika, że co trzeciej ankietowanej osobie zdarzyło się odejść z firmy w ciągu 6 miesięcy po zatrudnieniu, przy czym aż 16% uciekło z pracy już w pierwszym tygodniu.

  • Nic nie przebije tradycyjnej rozmowy kwalifikacyjnej Rekruterzy starają się skrócić i uprościć proces rekrutacyjny, dlatego chętnie testują nowe sposoby na poznanie kandydatów, takie jak rozmowy telefoniczne i wideorozmowy.

Dobre Praktyki HR

Więcej

E-dokumenty – konieczność, nie przywilej!

Jak wynika z raportu „Trendy HR 2015 – Nowy świat pracy” zrealizowanego przez firmę Deloitte, jednym z kluczowych wyzwań, przed którymi stoją obecnie organizacje jest uproszczenie pracy.