Top News

Więcej

OSOBOWOŚĆ HR

Wiecej

Z Kraju

Więcej

Rekordowy wzrost zatrudnienia. Liczba miejsc pracy w innowacyjnych firmach produkcyjnych wzrosła o prawie 10 proc.

Pierwsze półrocze tego roku było bardzo dobre dla rynku pracy. W drugim kwartale wzrost zatrudnienia wyniósł 2,9 proc., natomiast w skali całego półrocza – 2,7 proc. Zdecydowanym rekordzistą pod tym względem są najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwa tzw. nowoczesnej gospodarki.

Ze świata

Więcej

Chcesz zarabiać więcej? Dbaj o siebie!

Nie od dziś wiadomo, że atrakcyjny wygląd pomaga w życiu – ładni uczniowie są lepiej oceniani, przystojni przestępcy dostają niższe wyroki, a dobrze prezentujący się kandydaci do pracy mogą mieć wyższe oczekiwania płacowe.

Dobre Praktyki HR

Więcej

Model zarządzania w oparciu o kompetencje wymaga wsparcia technologicznego

Ocena okresowa pracowników stosowana jest praktycznie w każdej firmie, jednak często jest to narzędzie zbyt uproszczone i mało zindywidualizowane.

  • Efektywne biznesowo szkolenia? To naprawdę możliwe! Kapitał ludzki to obecnie jeden z najważniejszych czynników wpływających na budowę przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstwa. Już na etapie rekrutacji firmy dokładają starań, aby pozyskać dla siebie najlepszych pracowników. Ich zatrudnienie to jednak

  • GRATYFIKACJA FINANSOWA ZA ODEJŚCIE Z FIRMY. PROPOZYCJA (NIE) DO ODRZUCENIA!? Najnowsze dane nie pozostawiają złudzeń: co czwarty pracownik nie jest zaangażowany w wykonywaną pracę, co przekłada się na mniejszą lojalność wobec firmy. Warto więc zastanowić się, co zrobić, aby zatrudnieni czuli się bardziej zmotywowani i pozosta

  • RÓŻNE KONCEPCJE PŁACY SPRAWIEDLIWEJ Kwestie związane ze sprawiedliwą płacą są często przedmiotem dyskusji społecznych i politycznych. Nic dziwnego, w końcu „sprawiedliwość” jest jednym z najważniejszych pojęć etycznych, nurtujących człowieka od zarania dziejów.