Top News

Więcej

OSOBOWOŚĆ HR

Wiecej

Z Kraju

Więcej

Wolimy, żeby w pracy zarządzali nami mężczyźni niż kobiety

2/3 polskich pracowników woli, kiedy ich przełożony jest płci męskiej – wynika z najnowszego badania „Monitor Rynku Pracy”. Preferencja ta przekłada się na akceptację stanu faktycznego – 1/3 stanowisk kierowniczych w firmach jest zajmowana przez kobiety. Co ciekawe, dla 30% mężczyzn i tylko dla 23% kobiet ta sytuacja wymaga zmiany.

Ze świata

Więcej

Szef jest okropny? Pewnie ma problemy z domu

Problemy w pracy bardzo często przeradzają w pozazawodowe frustracje i mają duży wpływ na relacje z bliskimi. Naukowcy z Texas A&M University przekonują, że transfer negatywnych emocji odbywa się też w drugą stronę. Przynajmniej w przypadku szefów.

  • Dlaczego nowi pracownicy odchodzą? Z badania przeprowadzonego przez firmę BambooHR wśród ponad tysiąca amerykańskich pracowników wynika, że co trzeciej ankietowanej osobie zdarzyło się odejść z firmy w ciągu 6 miesięcy po zatrudnieniu, przy czym aż 16% uciekło z pracy już w pierwszym tygodniu.

  • Nic nie przebije tradycyjnej rozmowy kwalifikacyjnej Rekruterzy starają się skrócić i uprościć proces rekrutacyjny, dlatego chętnie testują nowe sposoby na poznanie kandydatów, takie jak rozmowy telefoniczne i wideorozmowy. Najnowsze badania sugerują jednak, że nic nie przebije tradycyjnego spotkania twarzą w twarz z potencjalnym pracownikiem.

  • Nałogowi poszukiwacze pracy Wiele osób, które mają dobrą pracę, nieustannie poszukuje nowego zajęcia. Odsetek amerykańskich pracowników, którzy poszukują lepszej oferty rośnie - jeszcze w 2014 r. za nową pracą rozglądało się tylko 29% zatrudnionych.

Dobre Praktyki HR

Więcej

E-dokumenty – konieczność, nie przywilej!

Jak wynika z raportu „Trendy HR 2015 – Nowy świat pracy” zrealizowanego przez firmę Deloitte, jednym z kluczowych wyzwań, przed którymi stoją obecnie organizacje jest uproszczenie pracy.