logo firmy

Top News

Więcej

OSOBOWOŚĆ HR

Wiecej

Z Kraju

Więcej

Rynek pracownika zmusza polskie firmy do weryfikacji dotychczasowej polityki rekrutacyjnej!

Według danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, stopa bezrobocia rejestrowanego osiągnęła w październiku i listopadzie br. rekordowo niski poziom i wyniosła 8,2 proc. To najlepszy wynik od maja 1991 roku. Jednocześnie coraz częściej mówi się o tworzącym się w Polsce rynku pracownika i problemach z nim związanych. Z badań przeprowadzonych przez Biuro Projektowania Systemów Cyfrowych wynika, że nawet 2/3 rodzimych firm ma trudności z pozyskaniem odpowiednich kadr.

Ze świata

Więcej

Ile Europejczycy zarabiają w godzinę?

Jak powszechnie wiadomo, wynagrodzenia w poszczególnych krajach Europy są bardzo zróżnicowane. Godzinowe zarobki Europejczyków wynikają z ich miesięcznych wynagrodzeń oraz liczby przepracowanych jednostek czasu. Różnią się miedzy sobą w zależności od płci i klasyfikacji działalności gospodarczej, którą Eurostat określa za pomocą Statystycznej Klasyfikacji Działalności Gospodarczej we Wspólnocie Europejskiej (NACE Rev. 2).

  • Co czwarta firma nie sprawdza przeszłości pracownika Nawet doświadczeni rekruterzy czasem popełniają błędy i wybierają obiecujących kandydatów, którzy potem zupełnie nie radzą sobie z obowiązkami. Być może takich pomyłek byłoby mniej, gdyby firmy bardziej przykładały się do sprawdzania przeszłości osób nadsyłających aplikacje.

  • Rekruterzy nie lubią oryginalnych kandydatów? Coroczne badanie CareerBuilder pokazuje, jakie osoby szukające pracy wciąż popełniają te same błędy. Wielu z nich jest gotowa posunąć się do kłamstwa lub narazić się na śmieszność, by tylko zwrócić uwagę rekrutera.

  • Szef jest okropny? Pewnie ma problemy w domu Problemy w pracy bardzo często przeradzają w pozazawodowe frustracje i mają duży wpływ na relacje z bliskimi. Naukowcy z Texas A&M University przekonują, że transfer negatywnych emocji odbywa się też w drugą stronę. Przynajmniej w przypadku szefów.

Dobre Praktyki HR

Więcej

Jak zabrać się za wdrażanie 'turkusu'?

Zastanawiasz się jak wdrożyć zarządzanie turkusowe zgodne z ideą Frederica Laloux w Twojej organizacji? Chcesz się dowiedzieć co czeka Cię podczas rejsu po turkusowym oceanie? Nie wiesz jak się do tego przygotować?