Top News

Więcej

OSOBOWOŚĆ HR

Wiecej

Z Kraju

Więcej

Ranking zawodów 2015

Zobacz, w jakim zawodzie i w jakim regionie kraju najłatwiej znaleźć pracę, a gdzie może to być zacznie trudniejsze!

  • Rynek pracy w Polsce nabiera kolorów Jak pokazują wyniki najnowszej edycji raportu ManpowerGroup, aż 88% pracodawców w Polsce deklaruje wzrost zatrudnienia lub stabilizację w liczbie etatów w swoich firmach w nadchodzącym kwartale.

  • Nowy raport o rynku pracy. Sprawdź, co się zmienia W wyniku niżu demograficznego zmniejsza się znacząco liczba osób wchodzących na rynek pracy. Młodzi Polacy odbierają to zjawisko pozytywnie. Co jeszcze słychać na rynku pracy?

  • Zrób kolejny krok w swojej karierze – wyjedź za granicę Nie tylko uczniowie i studenci mogą kształcić się za granicą. Z zagranicznych wyjazdów edukacyjnych korzystają również absolwenci rozpoczynający pracę, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.

Ze świata

Więcej

Social media w pracy

Szefowie zwykle nie są zbyt przychylnie nastawieni do różnego rodzaju portali społecznościowych, ponieważ obawiają się, że podwładni odwiedzają tego typu strony w czasie pracy, przez co spada ich wydajność.

  • Zawodówki call center: kształćmy szerzej W Niemczech lub w Szwajcarii funkcjonują specjalistyczne formy kształcenia w zawodzie „call center agent" (oraz dla szczebli wyższych).

  • Pracownicy przyspawani do biurek Badanie przeprowadzone przez firmę Plantronics wśród 2 tys. pracowników biurowych w Wielkiej Brytanii, że zdecydowana większość z nich po przyjściu do pracy prawie w ogóle nie rusza się z miejsca.

  • Hasło do firmowego komputera tanio sprzedam W ramach badania Pulse Surve Market firma SailPoint zapytała 1 tys. pracowników dużych firm (zatrudniających powyżej 1 tys. osób) z Australii, Francji, Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii i USA, czy byliby gotowi sprzedać hasła do firmowych komputerów.

Dobre Praktyki HR

Więcej

Model zarządzania w oparciu o kompetencje wymaga wsparcia technologicznego

Ocena okresowa pracowników stosowana jest praktycznie w każdej firmie, jednak często jest to narzędzie zbyt uproszczone i mało zindywidualizowane.

  • Efektywne biznesowo szkolenia? To naprawdę możliwe! Kapitał ludzki to obecnie jeden z najważniejszych czynników wpływających na budowę przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstwa. Już na etapie rekrutacji firmy dokładają starań, aby pozyskać dla siebie najlepszych pracowników. Ich zatrudnienie to jednak

  • GRATYFIKACJA FINANSOWA ZA ODEJŚCIE Z FIRMY. PROPOZYCJA (NIE) DO ODRZUCENIA!? Najnowsze dane nie pozostawiają złudzeń: co czwarty pracownik nie jest zaangażowany w wykonywaną pracę, co przekłada się na mniejszą lojalność wobec firmy. Warto więc zastanowić się, co zrobić, aby zatrudnieni czuli się bardziej zmotywowani i pozosta

  • RÓŻNE KONCEPCJE PŁACY SPRAWIEDLIWEJ Kwestie związane ze sprawiedliwą płacą są często przedmiotem dyskusji społecznych i politycznych. Nic dziwnego, w końcu „sprawiedliwość” jest jednym z najważniejszych pojęć etycznych, nurtujących człowieka od zarania dziejów.