logo firmy

Główna treść strony

Z kraju

Wynagrodzenia w Polsce na tle zarobków w Stanach Zjednoczonych

W czasach głębokiego PRL-u wyjazd do Stanów Zjednoczonych był marzeniem wielu Polaków. Ameryka, na tle polskiego socjalizmu jawiła się jako prawdziwe eldorado a perspektywa zarabiania w dolarach była szczytem marzeń. Od tamtych czasów sporo się jednak zmieniło. Warto więc przeanalizować jakie zmiany zachodziły w wynagrodzeniach w obu krajach w ostatnich latach.

Zestresowani Polacy, zestresowane firmy - jak szukać równowagi?

Według badań spośród Europejczyków to właśnie Polacy najgorzej radzą sobie z zachowywaniem równowagi między pracą a życiem prywatnym.

Rynek kandydata już nie tylko w sektorze IT

Rynek kandydata oznacza, że to pracownicy mogą dyktować warunki. Dla firm jest to o tyle kłopotliwe, że tym, co motywuje zatrudniane osoby, często są wyłącznie zarobki.

Cyfrowy odbiorca kreuje nowe zawody. Grupa Eurozet zatrudnia coraz więcej specjalistów online.

Wiele zawodów, które jeszcze przed dekadą wydawały się totalną abstrakcją dzisiaj wiedzie prym pod kątem atrakcyjności wynagrodzenia i przede wszystkim perspektyw na przyszłość.

9 na 10 pracowników chce mieć kontakt z zarządem firmy

89% ankietowanych uważa, że członkowie zarządu firmy powinni mieć kontakt z pracownikami. Najbardziej oczekują tego najmłodsi zatrudnieni w wieku 20-29 lat.

Uważasz, że zarabiasz zbyt mało? To może być wina GUS.

Według Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) przeciętne wynagrodzenie w II kwartale 2017 r. wynosiło w Polsce 4220,69 zł. Jak się to ma do rzeczywistości? Nijak, a to dlatego, że dane GUS mocno zamazują obraz faktycznej sytuacji zarobkowej Polaków.

W II kwartale br. 122 tys. wolnych miejsc pracy. Brakuje Polaków, aby je wypełnić. Ratunkiem są Ukraińcy

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że na koniec II kwartału br. liczba wolnych miejsc pracy wynosiła 122 tys., co oznacza wzrost o prawie 30% r/r.Rosnący popyt na pracowników, połączony z niskim bezrobociem w Polsce, nasili trwające zmiany w podejściu do zatrudniania.

Sztuczna inteligencja w chmurze

Zatrudnimy informatyka nie ruszając się z domu. Będzie on dla nas pracował zdalnie, z dowolnego miejsca na świecie.Podpisanie umowy oraz wystawienie faktury za usługę jest teraz prostsze niż kiedykolwiek - wszystko dzieje się w chmurze.

Prawie co piąty z nas dojeżdża rowerem do pracy. Czy jest to spowodowane wyłącznie zdrowym stylem życia?

3/4 Polaków jeździ na rowerze. 26% osób z tej grupy wykorzystuje go także na dojazdy do pracy.

Jedynie 6% dorosłych Polaków ma pracę w pełnym wymiarze godzin, która ich satysfakcjonuje

Pod względem poziomu satysfakcji z pracy Polacy zajmują 10. miejsce w Europie. Wciąż jesteśmy społeczeństwem na dorobku: często zamiast pracy interesującej wybieramy tę, która przede wszystkim jest dobrze płatna.

Szkolenia na firmowym topie. Znaczenie rozwoju kompetencji dla biznesu

Szkolenia są dziś rynkową koniecznością dla większości firm. Powody? Z jednej strony wymusza je automatyzacja pracy i dynamika gospodarki, coraz szybciej zmieniającej zestawy kluczowych kompetencji specjalistów.

Liderzy w kryzysie

Z roku na rok maleje zaufanie do liderów. Tegoroczne badanie Edelman Trust Barometer pokazuje kolejny spadek poziomu wiarygodności osób zarządzających firmami, który w roku 2017 spadł do najniższego jak do tej pory poziomu. Obecnie jedynie 37% badanych wierzy w oficjalnie publikowane stanowisko CEO firmy.

Millenialsi zmieniają rynek pracy

Firmy z branży IT od dawna funkcjonują w realiach rywalizacji o najlepszych specjalistów, tworząc dogodne warunki pracy, oferując ciekawe wyzwania zawodowe, atrakcyjne szkolenia oraz dodatkowe korzyści, takie jak opieka medyczna dla rodzin czy pakiety sportowe.

A w środę szukamy pracy

Chęć odwiedzenia serwisu z ogłoszeniami o zatrudnieniu zaczyna rosnąć w Polakach w niedzielę i osiąga swoje maksimum w środę - wtedy oferty przegląda średnio 1,4 mln osób, generując 10 mln odsłon.

Polacy zmieniają posady dwa razy w roku, bo nie ufają pracodawcom. Nowej pracy szukają nawet 400 km od domu

Zatrudnieni szybko dostrzegają, że ich oczekiwania nie są spełniane w kolejnych miejscach pracy. Traktują je więc jako tymczasowe. Szefowie, chcąc budować mocne i stabilne zespoły, powinni podchodzić indywidualnie do swoich podwładnych.

Wynagrodzenia specjalistów HR według raportu płacowego Sedlak & Sedlak 2016

Raport zawiera ogólne analizy wynagrodzeń dla poszczególnych szczebli hierarchii organizacji oraz szczegółowe informacje dla każdego z 445 badanych stanowisk.

Cyberbezpieczeństwo to odpowiedzialność całej firmy

Raport World Economic Forum „Global Risk Report 2017" podaje, że wycieki danych i cyberataki zajmują odpowiednio 5. i 6. miejsce pod względem prawdopodobieństwa wystąpienia. Badania informują również, że na przeprowadzenie samego ataku w 93% przypadków potrzeba mniej niż 60 sekund, a straty mogą wynieść nawet cztery miliony dolarów.

Korzystanie z technologii w życiu osobistym wpływa na zachowanie ludzi w pracy

Zmiany technologiczne mają istotny wpływ na zachowanie pracowników. Aż 84 proc. z nich uważa, że jest istotne, by ich firmy korzystały z najnowszych technologii.

Polska pracująca w liczbach

Najnowsze dane GUS, opublikowane w ramach Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności, pokazują aktualny (za pierwszy kwartał 2017 r.) obraz rynku pracy, budzącego coraz większe zainteresowanie i zróżnicowane oceny.

W 2018 roku bezrobocie może spaść poniżej 6 proc. Pracodawcy muszą uważać na politykę kadrową i koszty rotacji

W związku z tym, że bezrobocie spada od stycznia 2014 roku, można przypuszczać, iż obecny stan utrzyma się minimum do końca br. Maksymalnie powinno to potrwać do połowy 2019 roku.

Gdzie w Polsce zarabia się najwięcej?

Co roku miliony Polaków wyjeżdżają za granicę w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy. Jednak występujące od lat dysproporcje w wysokości przeciętnych wynagrodzeń w poszczególnych województwach powodują, że możliwa i opłacalna jest również migracja zarobkowa w obrębie naszego kraju.

Jacy pracownicy byli poszukiwani w II kwartale 2017 roku? Raport GoldenLine

Utrzymująca się w II kwartale 2017 roku stopa bezrobocia w okolicach 7% sprawia, że pracodawcy mają coraz większy problem z pozyskaniem właściwych kandydatów do pracy.

Polacy rzucają papierami. Powód to nawet zakaz korzystania z telefonów

Jeszcze kilka lat temu zmiana pracy co 5 lat była czymś niepokojącym i dziwnym także dla samych rekruterów. Teraz zmiana pracy co 2-3 lata jest czymś normalnym. Dlaczego częściej odchodzimy z pracy?

Ile zarabia handlowiec?

Handlowcy nie narzekają na brak ofert pracy. Specjaliści ds. handlu i sprzedaży są wciąż na pierwszym miejscu wśród najbardziej poszukiwanych pracowników

Wysokość zarobków: jawna, czy nie?

Osoby poszukujące pracy coraz częściej przyznają, że chcą znać wysokość wynagrodzenia już na początku procesu rekrutacyjnego. Ponad 50 proc. Polaków deklaruje, że w ogłoszeniach o pracę brakuje informacji o wysokości wynagrodzenia.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... >>