logo firmy

Główna treść strony

Z kraju

O trendach związanych z dbaniem o zdrowie pracowników – konferencja Lux Med

Potrzeba szerzenia profilaktyki onkologicznej zarówno wśród pracodawców, jak i pracowników oraz corporate welness w kontekście aktywizacji sportowej pracowników - to dwa bloki tematyczne, poruszone podczas konferencji, zorganizowanej przez Grupę LUX MED. Spotkanie odbyło się 13 kwietnia w hotelu Marriott w Warszawie.

Pracownicy są sfrustrowani

Co trzeci pracownik przyznaje, że jego obecny sposób działania wpływa negatywnie na efektywność wykonywanej przez niego pracy, a co czwarty nie ma pewności, że wykonuje swoje obowiązki wystarczająco wydajnie. Takie zaskakujące wyniki niesie ze sobą tegoroczne badanie „Praca, moc, energia w polskich firmach" zrealizowane przez Human Power. Wyniki opublikowane zostały w raporcie „Mental Master".

Czy lojalność wobec pracodawcy popłaca? - wyniki badania

Polscy pracownicy są podzieleni. Zdaniem 48,6 proc. lojalność przekłada się na finansowe i pozafinansowe korzyści. Pozostali nie mają zdania lub uważają, że nowi pracownicy otrzymują podobne warunki.

Kto zasługuje na szczególne wynagrodzenie?

Za co płacą pracodawcy? Autorzy badania „Praca, Moc, Energia w polskich firmach" podejrzewają, że niekoniecznie za efektywną pracę.

31. edycja badania Monitor Rynku Pracy

Średnio 2,5 miesiąca zajmuje obecnie Polakom znalezienie nowej pracy - tak wynika z doświadczeń uczestników 31. edycji badania Monitor Rynku Pracy, którzy miejsce zatrudnienia zmieniali stosunkowo niedawno. Te doświadczenia zmieniły się diametralnie, gdy o poszukiwanie pracy pytamy osoby z co najmniej dwuletnim stażem - przed 2-3 laty, aby znaleźć nowe miejsce zatrudnienia trzeba szukać trzeba było nawet ponad miesiąc dłużej - wynika z analizy Instytutu Badawczego Randstad.

Dobrego pracownika IT nie skusi tylko wysokie wynagrodzenie

Według danych Eurostatu w Polsce brakuje obecnie nawet 50 tys. pracowników IT. Nic dziwnego, że walka o nich między firmami jest ogromna. Jak przyciągnąć do siebie dobrego kandydata i zatrzymać go w organizacji na dłużej?

Ukraińcy na polskim rynku pracy

Do końca roku w Polsce mają pracować nawet 3 miliony obywateli Ukrainy. Coraz częściej zatrudniani są oni nie tylko do najprostszych prac, ale również jako lekarze i informatycy.

Dobra atmosfera pracy ważniejsza niż prywatna opieka medyczna

Pracownicy w Polsce najbardziej w pracy cenią sobie czynniki podnoszące ich komfort: przyjazną atmosferę, stabilność zatrudnienia oraz dobrą lokalizację. Dużo mniej ważna jest prywatna opieka zdrowotna czy karnet na siłownię.

Czy Polacy w 2018 będą pracować inaczej?

Należymy do rekordzistów, jeśli chodzi o liczbę godzin spędzanych w pracy. Jak wynika z badania „Praca, Moc, Energia w polskich firmach”, ponad połowa ankietowanych pracuje więcej niż 8 godzin dziennie, a co trzeci zabiera pracę do domu.

Polaków do zmiany pracy motywują pieniądze (WYNIKI BADAŃ)

Polacy wciąż nie są zadowoleni z wysokości zarobków i szukają sposobów na poprawienie sytuacji materialnej. Aż 65 proc. polskich pracowników przyznaje, że główną motywacją do zmiany pracy są właśnie pieniądze - wynika z badania Pensjometr.pl od Monster Polska.

Wynagrodzenia w działach HR w Polsce w 2017 roku

Połowa ankietowanych zarabiała w granicach od 3 500 do 6 500 PLN brutto miesięcznie. Mediana ich wynagrodzeń wyniosła 4 700 PLN brutto.

Ile zarabiają i pracują polscy freelancerzy? - wyniki badań z 2018r.

Niezależność, autonomia i wolność to główne przyczyny dla tysięcy Polaków, którzy zdecydowali się na pracę w charakterze wolnych strzelców. Najlepsi, działający w ramach elektronicznych usług dla biznesu, zarabiają zdecydowanie ponad 10 tysięcy netto miesięcznie.

W polskich firmach dominuje zarządzanie nakazowe. Pracownicy zwykle nie mają nic do powiedzenia

Pracownicy w Polsce nie mają realnego wpływu na działalność swoich firm. Przeważnie są tylko biernymi wykonawcami poleceń przełożonych, którym często wydaje się, że zawsze wiedzą wszystko najlepiej.

Programistów brakuje, ale wymagania pracodawców nie chcą spadać.

Branża IT wciąż zmaga się z niedoborem programistów, ale wymagania wobec nich nie zmieniają się, a nawet rosną. W 2018 roku, aby rozpocząć karierę w tym sektorze, nie wystarczy podstawowa znajomość dwóch prostych technologii.

Rosnąca presja na pracodawców oraz optymizm pracowników

Rok 2017 był czasem rosnącego optymizmu wśród pracowników, zarówno pod kątem pozycji zawodowej, jak i ogólnej sytuacji na rynku pracy - wynika z rocznego podsumowania badania Confidence Index, przeprowadzonego przez firmę rekrutacyjną Michael Page. Dane potwierdzają również rosnącą presję na pracodawców - ponad połowa ankietowanych liczy na podwyżkę wynagrodzenia oraz uważa, że znajdzie nowe miejsce pracy w czasie krótszym niż trzy miesiące.

Jak praca to lokalnie: migracje wewnętrzne na zaciągniętym hamulcu

Blisko połowa Polaków chce dojeżdżać do pracy nie dalej niż 15 km, z kolei co trzeci twierdzi, że mógłby przemieścić się od 15 do 50 km – wynika z danych Kantar Millward Brown dla Work Service. Jednocześnie tylko 15% firm zachęca pracowników do podjęcia zatrudnienia poza miejscem zamieszkania.

2018 rok to dobry czas na zmianę pracy. Najpierw zrób zawodowy rachunek sumienia

W 2017 roku co drugi specjalista lub menedżer odczuł poprawę swojej sytuacji zawodowej, ale 4 na 10 pracowników niestety nie - wynika z raportu Antal „Aktywność specjalistów i menedżerów na rynku pracy". Jeśli znajdujesz się w tej drugiej grupie, warto w nowym roku pomyśleć o zmianie pracy.

Kierunek studiów jakiego nie było. Employer branding wkracza do wrocławskiej uczelni.

Już w marcu startuje nowy kierunek studiów podyplomowych we wrocławskiej Wyższej Szkole Handlowej - Nowoczesny Employer Branding. Do tej pory żadna z uczelni na Dolnym Śląsku nie miała go w ofercie, a zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie rośnie. Rekrutacja trwa.

Polacy chcą się zwalniać? 1/3 Polaków rozważa zmianę pracy

Co piąty Polak w ostatnim półroczu zmienił pracę, co czwarty - zmienił stanowisko. Rotacji pracowników może być więcej, bo ponad 1/3 Polaków rozważa zmianę pracy w ciągu pół roku. Co ciekawe pracodawcę częściej zmieniały kobiety (24%), niż mężczyźni (17%). Zmiana stanowiska częściej obejmowała natomiast mężczyzn (26%) niż kobiety (24%).

Gdyby nie napływ Ukraińców, polscy pracownicy zarabialiby więcej

Jak wynika z raportu „Barometr Imigracji Zarobkowej - II półrocze 2017", już co piąta firma w Polsce zatrudnia pracowników z Ukrainy. W większości przypadków uzupełniają oni luki, których nie da się wypełnić Polakami.

Noworocznych podwyżek pensji spodziewa się ponad 1/3 Polaków, na premię czeka nieco większa grupa

Presję płacową ze strony pracowników firmy najdobitniej mogą poczuć na początku roku. W większości przedsiębiorstw to czas na weryfikację poziomu wynagrodzeń oraz roczne premie.

Rusza przyjmowanie zgłoszeń do IV edycji konkursu EB Kreator, największego konkursu branży employer branding

Od 5 grudni 2017 do 2 lutego 2018 przyjmowane są zgłoszenia do IV edycji konkursu EB Kreator organizowanego przez GoldenLine.

Rośnie rola HR-owców w firmach: specjaliści z tej branży zarabiają coraz więcej

Oferowane wynagrodzenia specjalistom i menedżerom z obszaru HR w 2017 roku wyniosły średnio 9857 zł brutto, czyli aż o 1707 zł więcej niż rok wcześniej. Co ciekawe, ich pensja była wyższa niż wynagrodzenie oferowane marketingowcom i sprzedawcom.

Płace i benefity zależą od regionu. Oto Polska mapa wynagrodzeń

Płace w Polsce nieustannie idą w górę. Mimo to są rejony, gdzie wynoszą mniej niż 2 tys. zł, ale i takie, gdzie zaskakująco wysoki odsetek osób zarabia powyżej 10 tys. zł. Benefity? Te są standardowe.

Premie świąteczne i noworoczne w firmach. Czy polscy pracodawcy są hojni?

W Polsce na finansowe bonusy świąteczne może liczyć 19 proc. pracowników. Tyle samo dostanie premię noworoczną. Okazuje się jednak, że na koniec roku pracodawcy są zdecydowanie bardziej hojni.Przeciętny bonus świąteczny w Polsce wynosi 1 100 zł (262 euro) - i jest to 28 proc. przeciętnego, miesięcznego wynagrodzenia w kraju.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... >>