logo firmy

Główna treść strony

Ze Świata

Powstał nowy raport o cyfryzacji w UE. Polska na niechlubnym miejscu w rankingu

The Center for Data Innovation, think tank zajmujący się badaniem wpływu cyfrowych danych na społeczeństwo, biznes i politykę społeczną, wydał raport poświęcony cyfryzacji państw członkowskich Unii Europejskiej.

Po Brexicie zarobki niektórych Polaków mogą wzrosnąć nawet o kilkanaście procent

Office for National Statistics informuje, że od czerwca do sierpnia br. w sektorze usług było 687 tys. wakatów. Stanowiły one aż 88,8% wszystkich wolnych posad w Wielkiej Brytanii.

Najnowsze badania pokazują przepaść między pracodawcami a pracownikami w Europie

Spadek bezrobocia oraz kurczenie się europejskiego rynku pracy powoduje rozbieżności między tym, co o pracy sądzą pracodawcy, a co pracownicy.

Najmłodsi single na liście forbesa w 2017 roku

Prawdopodobnie niektóre z wymienionych tutaj osób mogłyby zgodzić się ze starym porzekadłem głoszącym, że pieniądze szczęścia nie dają. Wśród dwóch tysięcy miliarderów wymienionych na tegorocznej liście Forbesa znalazło się dziesięcioro singli w wieku od 21 do 40 lat.Na to grono składa się ośmiu mężczyzn i dwie kobiety, którzy nie zawarli związku małżeńskiego ani nie są w poważnym związku.

Dlaczego pracownicy odchodzą?

Badanie przeprowadzone przez Glassdoor Economic Research pokazuje, że na decyzję pracownika o zmianie firmy wpływają nie marzenia o awansie i wyższej pensji albo znudzenie dotychczasowymi obowiązkami. Ostateczna odpowiedź na pytanie „odejść czy zostać?” często zależy też wizerunku obecnego pracodawcy.

Maleje poziom zaangażowania pracowników na świecie

Globalne badanie zaangażownia pracowników przeprowadzone przez Aon Hewitt pokazuje, że rosnące poczucie niepewności wzmaga sceptycyzm wśród pracowników.

Niemal 40% pracujących w Londynie pochodzi spoza Wielkiej Brytanii, Polacy są drugą najliczniejszą grupą imigrantów

W Londynie pracuje ok. 5,2 mln osób, z czego 38% pochodzi spoza Wielkiej Brytanii. 13% przyjechało tam z krajów Unii Europejskiej, a 25% z innych części świata. Polacy, po Hindusach, są drugą najliczniejszą grupą imigrantów w Londynie.

Stres przyczyną 60 proc. nieobecności w pracy. Europejskie firmy tracą na nim ponad 600 mld euro rocznie

Eksperci alarmują, że ponad połowa nieobecności pracowników może być spowodowana nadmiernym stresem. W Europie straty przedsiębiorstw z tego powodu szacowane są na 617 mld euro rocznie.

Wielka batalia o polskie firmy świadczące usługi za granicą

W Brukseli toczy się kolejna, bardzo ważna, bitwa w walce o swobodę świadczenia usług w Europie. Tylko do dzisiaj można było zgłaszać poprawki do nowelizacji dyrektywy o delegowaniu pracowników. Proces legislacyjny wchodzi w decydującą fazę...

Brexit, zamachy terrorystyczne oraz wybory prezydenckie w USA znacząco wpłynęły na zmniejszenie poczucia bezpieczeństwa milenialsów

Niespokojny rok 2016, który przyniósł m.in. zamachy terrorystyczne na świecie, Brexit i zaskakujące wybory prezydenckie w USA, znacząco wpłynął na poczucie bezpieczeństwa milenialsów.

Austria wprowadziła płacę minimalną. Transport ma problem

Kraj znowelizował ustawę o zapobieganiu dumpingu płacowego i socjalnego, a w tym także kwotę płacy minimalnej oraz obowiązki związane z delegowaniem kierowców na terenie Austrii.

Praca w Czechach kusi Polaków

Najniższe bezrobocie w całej Unii Europejskiej, ponad dwukrotny wzrost liczby wakatów w gospodarce i ogromne trudności w znalezieniu rodzimych pracowników - to powody, dla których czescy pracodawcy sięgają po kadry zza granicy.

Noworoczne postanowienia w pracy

Postanowienia zawodowe 2017. Polacy i Czesi marzą o zmianie pracy, Brytyjczycy o przekwalifikowaniu, a Finowie o mniejszej ilości obowiązków

Indeks szczęścia w pracy: Polska w drugiej połowie stawki

Z tegorocznego badania Universum: Global Workforce Happiness Index wynika, że najszczęśliwsi w pracy są Duńczycy, Norwegowie i Kostarykanie. Na 57 przebadanych krajów Polska znajduje się na 28 miejscu.

Firmowe świętowanie na bogato

Jak wynika z dorocznego badania Bloomberg BNA na temat świąteczno-noworocznych zwyczajów, większość pracowników amerykańskich firm może liczyć na wyrozumiałość i hojność swoich szefów.

Samotni w wielkiej firmie

Wielu pracodawców poświęca wiele czasu i wysiłków na integrację pracowników, kładzie nacisk na wspólne działanie i stara się by, cele i wartości przyświecające całej firmie były ważne również dla każdego pojedynczego pracownika. Często te działania idą jednak na marne.

Ile Europejczycy zarabiają w godzinę?

Jak powszechnie wiadomo, wynagrodzenia w poszczególnych krajach Europy są bardzo zróżnicowane. Godzinowe zarobki Europejczyków wynikają z ich miesięcznych wynagrodzeń oraz liczby przepracowanych jednostek czasu.

Co czwarta firma nie sprawdza przeszłości pracownika

Nawet doświadczeni rekruterzy czasem popełniają błędy i wybierają obiecujących kandydatów, którzy potem zupełnie nie radzą sobie z obowiązkami. Być może takich pomyłek byłoby mniej, gdyby firmy bardziej przykładały się do sprawdzania przeszłości osób nadsyłających aplikacje.

Rekruterzy nie lubią oryginalnych kandydatów?

Coroczne badanie CareerBuilder pokazuje, jakie osoby szukające pracy wciąż popełniają te same błędy. Wielu z nich jest gotowa posunąć się do kłamstwa lub narazić się na śmieszność, by tylko zwrócić uwagę rekrutera.

Szef jest okropny? Pewnie ma problemy w domu

Problemy w pracy bardzo często przeradzają w pozazawodowe frustracje i mają duży wpływ na relacje z bliskimi. Naukowcy z Texas A&M University przekonują, że transfer negatywnych emocji odbywa się też w drugą stronę. Przynajmniej w przypadku szefów.

Dlaczego nowi pracownicy odchodzą?

Z badania przeprowadzonego przez firmę BambooHR wśród ponad tysiąca amerykańskich pracowników wynika, że co trzeciej ankietowanej osobie zdarzyło się odejść z firmy w ciągu 6 miesięcy po zatrudnieniu, przy czym aż 16% uciekło z pracy już w pierwszym tygodniu.

Nic nie przebije tradycyjnej rozmowy kwalifikacyjnej

Rekruterzy starają się skrócić i uprościć proces rekrutacyjny, dlatego chętnie testują nowe sposoby na poznanie kandydatów, takie jak rozmowy telefoniczne i wideorozmowy.

Nałogowi poszukiwacze pracy

Wiele osób, które mają dobrą pracę, nieustannie poszukuje nowego zajęcia. Odsetek amerykańskich pracowników, którzy poszukują lepszej oferty rośnie - jeszcze w 2014 r. za nową pracą rozglądało się tylko 29% zatrudnionych.

Chcesz zarabiać więcej? Dbaj o siebie!

Nie od dziś wiadomo, że atrakcyjny wygląd pomaga w życiu – ładni uczniowie są lepiej oceniani, przystojni przestępcy dostają niższe wyroki, a dobrze prezentujący się kandydaci do pracy mogą mieć wyższe oczekiwania płacowe.

Kobiety są najmniej produktywne w piątki, a mężczyźni w poniedziałki

Jak się okazuje wydajność zależy nie tylko od dnia tygodnia, pory dnia, stopnia zmęczenia, ale także od płci i branży.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... >>